یکشنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

مجله اینترنتی ملکانه - سایت سرگرمی های جالب

مجله اینترنتی ملکانه - سایت سرگرمی های جالب مجله اینترنتی ملکانه، بازتاب دهنده تازه ترین اخبار مهم ایران و جهان گویند داستان هر تولدی پایان شاد یک داستان غم‌انگیز است. همواره اختری فرو می‌افتد تا ستاره‌ای جدید بر دامان آسمان زندگی بدرخشد. حکایت ملکانه نیز از جنس همین تولدها است. ستاره‌های درخشانی از افلاک وب فارسی فرو افتاده‌‌اند تا امروز “ ملکانه ” در برابر شما باشد. دروازه‌ای برای اخبار و افکاری نو،‌ خوشایند‌تر و البته متفاوت‌. قرار است مجله اینترنتی ملکانه پایگاهی همیشه بیدار باشد و خدمات لازم را در عرصه‌های خبر رسانی، انتشار مطالب جالب ، مطالب زیبا و البته آموزنده دنبال کند. همراهی شما عزیزان افتخار ماست، ما در این مجموعه دل به نظرات و انتقادات شما بسته ایم تا بتوانیم پایگاهی باشیم درخور سلیقه شما. با ما همراه باشید ... ملکانه : سایت سرگرمی های جالب ! www.molkaneh.com

Close
آخرین ویدئو با عنوان ، بدل تتلو در فضای مجازی کشف شد در 7 ماه قبل منتشر شده است .
»  دانش و فناوری   »   تست سمند در من و تو ( فیلم کامل رپورتاژ )


تست سمند در من و تو ( فیلم کامل رپورتاژ )

823
۱۸ دی ۱۳۹۶

تست سمند در من و تو ( فیلم کامل رپورتاژ )

تست ایمنی خودرو سمند در زمان تصادف

به تازگی ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان دهنده تست تصادف سمند در فضایی نزدیک به شرایط استاندارد یورو ان کپ است، اما با توجه به عدم تست رسمی این خودرو توسط سازمان EuroNCAP و عدم واکنش ایران خودرو نسبت به این فیلم، نمی توان به قضاوت نهایی در مورد نتایج این کلیپ اعتماد کرد. آنچه مسلم است اینکه ایران خودرو در زمان معرفی سمند در اوایل دهه ۸۰ شمسی، بر ایمنی و کیفیت بالای این خودرو تاکید می کرد و در سال های بعد نیز تقویت سقف و ستون های سمند نسبت به پلت فرم پژو ۴۰۵، دلیل طرفداران اسب نه چندان سرکش ایرانی برای ایمن توصیف کردن این محصول ملی بوده است.


اما آنطور که از ویدیو مذکور مشخص است، متاسفانه سقف و ستون های سمند در تصادف استاندارد ۴۰ درصدی (برخورد متداول در تصادفات رانندگی) به خوبی عمل نمی کند و ضربه ناشی از تصادف با شدت به کابین خودرو منتقل می شود، خم شدن کامل رکاب چرخ ها و انتقال نیروی تصادف به پای آدمک تست تصادف، کنار رفتن ایربگ از مقابل صورت راننده، برخورد فرمان به قفسه سینه آدمک، حفاظت اندک صندلی از سرنشینان و مسائلی از این دست باعث شده که ویدیو مذکور با نتیجه ۱ ستاره ایمنی از ۵ ستاره قابل دست یابی در فضای مجازی منتشر شود.
حال آنکه ایران خودرو تاکنون هیچ سندی از ایمن بودن محصولات تولیدی خود منتشر نکرده است و ظاهرا قصد پاسخگویی به انتشار این ویدیو در فضای مجازی را نیز ندارد، اما سوال مهم در این میان این است که اگر ایمنی سمند به عنوان یک خودرو ارتقاء یافته نسبت به پژو ۴۰۵ در حد یک ستاره ایمنی اروپایی برآورد می شود، تکلیف سایر خودروهای تولید داخل نظیر پراید، تیبا، ۴۰۵ و پارس چه خواهد بود؟
از آن مهمتر اینکه آیا بدنه دنا به عنوان محصول به روز تر و گران قیمت تر نسبت به خانواده سمند، در زمینه ایمنی و تصادفات اصلاح شده است یا این خودرو ۴۰ الی ۵۰ میلیونی که ممکن است پس از مجهز شدن به گیربکس اتوماتیک طعم رسیدن به ۶۰ میلیون تومان را نیز بچشد، مانند اسلاف خود در زمینه ایمنی مجهول الحال ظاهر می شود؟
از این رو رسانه خودروبانک وظیفه خود می داند ضمن مطرح کردن این دغدغه عمومی در زمینه ایمنی خودروهای تولیدی کشور، هر گونه پاسخ یا توضیح ایران خودرو در خصوص ایمنی سمند و دیگر محصولات تولیدی را منتشر نماید، بلکه از این طریق گشایشی در راستای افزایش ایمنی خودروهای تولیدی کشور و کاهش تلفات حوادث جاده ای حاصل شود.

 

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.